O nas

O NAS

Firma Europegaz, obecnie jeden z czołowych operatorów logistycznych w Polsce, powstała w 1991 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne. Nieprzerwanie od 25 lat, łącząc tradycję z nowoczesnością oraz dzięki pasji, doświadczeniu i kompetencjom kadry zarządzającej i zespołu, dostarczamy swoim klientom w kraju i za granicą, kompleksowe usługi logistyczne, świadczone na najwyższym poziomie, w oparciu o nowoczesne pojazdy, maszyny i technologie.
Nasi klienci, wywodzący się z wielu różnych branż i krajów europejskich, cenią nas za elastyczność, profesjonalizm oraz dynamikę i kompleksowość świadczonych usług.
Zadowolenie klienta i terminowe realizowanie powierzonych nam zadań jest dla nas najwyższym priorytetem.
W celu zapewnienia terminowości i niezawodność realizowanych przez nas usług, systematycznie inwestujemy w naszą infrastrukturę, maszyny i odnawiamy tabor pojazdów, dbając przy tym o minimalizację wpływu na środowisko naturalne.

Nasze motto, które brzmi Logistics and more, oddaje nie tylko szeroki zakres świadczonych przez nas usług związanych z zadaniami logistycznymi, ale i indywidualne podejście do klientów. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych klientów, opracowaliśmy bowiem szereg autorskich rozwiązań optymalizujących współpracę i mających wpływ na jej pełen komfort. Wszystkie te cechy czynią nas wiarygodnym oraz lojalnym partnerem do codziennej współpracy.
Dbamy o jakość, a zapewniamy ją w oparciu o zintegrowany system zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz HACCP.

Siedziba główna Europegaz mieści się w Warszawie. Nasze Centra Logistyczne znajdują się w  dwóch dogodnych dla większości klientów lokalizacjach: Osiecznej k. Leszna w Wielkopolsce oraz w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim.

DLACZEGO MY?

Świadczymy kompleksowe usługi logistyczne. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, stale podnosząc poziom innowacyjności naszych usług. Troszczymy się o środowisko i doskonalimy jakość. Oto najważniejsze z naszych wyróżników:

Kompleksowość usług
Świadczymy usługi w sposób kompleksowy, co daje naszym klientom bezpieczeństwo oraz terminowość realizacji powierzonych nam projektów. Obsługujemy pełen proces logistyczny: od koordynacji planów produkcyjnych i zatowarowania, poprzez planowanie, konsolidację, optymalizację przestrzeni ładunkowej, awizację wszystkich stron projektu, przygotowanie pełnej dokumentacji wysyłkowej w imieniu stron, planowanie i zamawianie transportów wychodzących, transport pojazdami typu standard i kubaturowymi, aż po odprawy celne. Taki zestaw kompetencji po stronie firmy logistycznej to gwarancja oszczędności czasu oraz kapitału po stronie klienta.

Globalny zasięg
Przeprowadzane przez nas specjalne akcje co-packingowe mają zasięg globalny. Dzięki nowoczesnemu systemowi zarządzania procesami logistycznymi jesteśmy w stanie w szybki sposób zintegrować się z systemem klienta. Z niektórymi z naszych klientów przy organizacji akcji specjalnych współpracujemy nieprzerwanie od ponad 10 lat.

Elastyczność
Mamy elastyczne podejście do każdego zlecenia – zarówno na etapie jego planowania, jak i w trakcie realizacji – przykładem może być tu realizowana przez nas obsługa „dynamicznych akcji co-packingowych”. Pod tym sformułowaniem kryje się umiejętność dostosowywania wariantów zlecenia do zmieniających się jego założeń – dotyczy to w szczególności terminu realizacji zamówienia.

Zawsze online
W przypadku niemal każdego procesu w trakcie współpracy z naszym klientem, jesteśmy w stanie udostępnić mu narzędzie niezbędne do śledzenia realizacji zamówienia. Wszystko online i na żywo za pośrednictwem dedykowanego klientowi interfejsu. Poprzez moduł dla klienta generowane są również raporty z realizacji prac.

Innowacyjność
Jako jeden z nielicznych operatorów logistycznych w Polsce, Europegaz wdrożył niezwykle nowoczesny i innowacyjny system zarządzania procesami, WMS (Warehouse Management System). Ten wysoce wyspecjalizowany system usprawnia wszystkie procesy, jakie zachodzą w naszych magazynach. WMS firmy Europegaz posiada szereg funkcji związanych z lokalizacją towaru, kontrolą ilościową, monitorowaniem przebiegu obrotu magazynowego oraz wiele innych cech usprawniających codzienną pracę w naszych magazynach.

Aktywne doradztwo
Oprócz rozbudowanej oferty usług logistycznych, dysponujemy również wykwalifikowanym zespołem specjalistów ds. zakupów i materiałoznawstwa. W przypadku co-packingu aktywnie doradzamy naszym klientom w wyborze materiałów do produkcji różnego rodzaju produktów reklamowych czy też koncepcji nowych opakowań.

Troska o środowisko
Minimalizujemy swój negatywny wpływ na środowisko i nieustannie doskonalimy poziom, szybkość oraz procesy świadczenia usług. Inwestujemy w tabor spełniający europejskie normy EURO 6 oraz w innowacyjny system do zarządzania flotą, Transics, który zapewnia ekonomiczną oraz ekologiczną jazdę (eco-driving).

Indywidualne podejście
Dla każdego klienta tworzymy indywidualne instrukcje dedykowane oraz indywidualne algorytmy realizacji usługi wpisane w naszą mapę procesów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu z nami.

Masz pytania? Napisz
zamknij okno

szybki kontakt